niedziela, 17 marca 2013

make up lesson 1


Podkład 
Dobranie odpowiedniego podkładu nie jest proste, dam wam kilka wskazówek jak to zrobić. 
Przede wszystkim wybierajmy podkład przynajmniej o pół tonu jaśniejszy i co ważne - testujmy go na twarzy a nie na nadgarstku! Dlatego przed zakupem, poprośmy o próbkę i na spokojnie wykorzystajmy ją w domu, w drogeriach zazwyczaj jest fatalne światło! Pamiętajcie również żeby dobierać podkład do rodzaju cery, warto też kupić taki, który zawiera filtry UV, co jest ważne zarówno latem jak i zimą! 
Kolejny element - korektor pod oczy i korektor antybakteryjny na niedoskonałości skóry. Ten pod oczy kupujmy najlepiej o jeden ton jaśniejszy i nakładajmy już po nałożeniu podkładu, możemy go rozsmarować specjalnym pędzelkiem lub po prostu palcem. :) 


Kolejnym etapem jest puder, najlepszy będzie sypki transparentny, utrwalamy nim podkład i korektor. Do nakładania używamy dużego miękkiego pędzla lub puszka. Starajmy się lekko wgniatać puder w skórę, tak żeby nie zetrzeć przy tym podkładu. Następnie przechodzimy do podkreślenia kości policzkowych. Dobry do tego będzie skośny pędzel, którym nakładamy brązer pod kości a następnie dużym okrągłym rozcieramy granice. Ważna zasada - nakładajmy mniej bo łatwiej jest dołożyć i wzmocnić w razie potrzeby niż na odwrót ;) dotyczy to całego makijażu!


Róż - nakładamy go również skośnym pędzlem i tak samo jak przy modelowaniu kości rozcieramy granice!! :) 


Kiedy mamy już nieskazitelnie piękną buźkę możemy przejść do podmalowania oczka ;) W dzisiejszej odsłonie szybkie podkreślenie linii rzęs granatową kreską. Używamy do tego granatowej kredki a następnie nakładamy cień w tym samym kolorze w celu utrwalenia i pogłębienia koloru :)


GOTOWE :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz